מיתוג


 

“אז כמה עולה מיתוג” שואלים אותנו בטלפון. “כמה עולה אוטו אדום?” אנחנו עונים.

מיתוג היא מילה גדולה המתארת תהליך ארוך ומפורט שבסופו החברה יודעת לענות במדוייק על השאלות: מי היא? מה היא עושה? ולמה זה חשוב?. כמה שזה נשמע פשוט כך זה מורכב.

מיתוג הוא לא שינוי לוגו ועיצוב ניירת תואמת. תהליך מיתוג אמיתי מגדיר את הערכים, החזון, המיצוב בשוק והאסטרטגיה של החברה. כל אלו מתורגמים אחר כך לקונספט גרפי הממחיש אותם בצבע, צורה, פורמט, טון דיבור האופינים רק לחברה זו. זהות ושפה זו הופכת פלטפורמה לתיקשור כל המסרים הן לתוך הארגון והן החוצה לו.

“טוב זה נחמד לחברות צרכניות אך מה עם חברות טכנולוגיות?”

חברות טכנולוגיות יודעות כיום כי גם הן צריכות להשקיע במיתוג, גם אם הן בעולם ה-B2B. מיתוג זה יבדל אותם מהמתחרים, יבטיח ללקוחותיהם את הבטחון באיכות, בביצועים ובסטייל, כך שתהיה הצדקה ומשמעות למחיר אותו הן גובות.

האתגר הגדול במיתוג חברות טכנולוגיות הוא העובדה שמיתוג מבוסס על “עקביות”, “עקביות”, “עקביות” וטכנולוגיה מבוססת על “שינוי”, “שינוי”, “שינוי”. אם כך, איך משכנעים חברה טכנולוגית להשקיע במיתוג, כאשר אנו במירוץ עכברים אינסופי אחר חדשנות? התשובה: תהליך נכון מבוסס מתודולוגיה שמטרותיו הוגדרו מראש.

נסיון של למעלה מעשור בתהליכי מיתוג שחלקם הובלנו, בחלקם היינו שותפים לתהליך שהובילה חברת מיתוג בינלאומית, ואת חלקם העצמנו ביישומים נוספים, הביאה אותנו לבניית מתודולוגיה מדוייקת המתאימה לשוק של היום. מתודולוגיה שאינה מתפרסת על עשרות שבועות ועד שמסיימים אותה השתנה האסטרטגיה או השתנה לנו השוק.

מתודולוגיה זו של מיתוג הנעשית בתהליך נכון מגדירה את ליבת העסק, מעלה ערכים אמיתיים וחזון המהווה כיוון אמיתי. המיתוג שנבנה בעזרתה קיים מעבר לטרנדים, אופנות חולפות, או שווקים משתנים. בזה אנחנו טובים אך על זה יעידו לקוחותינו.

 

אנטריג (N-trig)

 

לצפיה בפרוייקט לחץ כאן

 

 

טופ אימאג' סיסטמס (TIS)
 

 לצפיה בפרוייקט לחץ כאן

 

 

 ארגון "חבר"
 
 לצפיה בפרוייקט לחץ כאן
 
 
 
תמיר פישמן

לצפיה בפרוייקט לחץ כאן